Čikatilo motīvi uz kino ekrāniem
Britu rakstnieks Toms Robs Smits atklājis, ka lielu daļu materiāla savam slavenajam fantāziju romānam, kas pārauga skandalozo slavu iemantojušajā trillerī „Bērns Nr.44” („Child 44”), viņš ir guvis no leģendārā Krievijas sērijveida slepkavas Andreja Čikatilo dzīves stāsta. Saukts par „Rostovas zvēru”, „Sarkano uzšķērdēju” un „Sātanu”, Andrejs Čikatilo savu pirmo slepkavību izdarīja 1978....
Vairāk >Britu rakstnieks Toms Robs Smits atklājis, ka lielu daļu materiāla savam slavenajam fantāziju romānam, kas pārauga skandalozo slavu iemantojušajā trillerī „Bērns Nr.44” („Child 44”), viņš ir guvis no leģendārā Krievijas sērijveida slepkavas Andreja Čikatilo dzīves stāsta.
Saukts par „Rostovas zvēru”, „Sarkano uzšķērdēju” un „Sātanu”, Andrejs Čikatilo savu pirmo slepkavību izdarīja 1978. gadā, bet pēdējo - 1990. gadā. Šajā laikā viņš dzīvību atņēma vismaz 53 cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa bija mazi zēni un meitenes. Maniaku apcietināja vairākas reizes, taču izmeklētājiem nebija tiešu pierādījumu pret viņu. Tikai 90-to gadu sākumā tika iegūta atzīšanās no paša slepkavas, un viņam piesprieda nāvessodu. To izpildīja 1994. gadā.
Filmas „Bērns Nr.44”, kas veidota pēc Andreja Čikatilo pastrādāto slepkavību lietas materiāliem, darbība risinās citā laika posmā - 1952.gadā. Tā vēsta par ietekmīgu, patstāvīgi domājošu izmeklētāju Ļevu Demidovu, kurš, atsakoties apsūdzēt savu sievu spiegošanā, no Maskavas tiek izsūtīts trimdā uz Sibīriju. Tur Ļevs nonāk uz pēdām aukstasinīgam sērijveida slepkavam, kurš jau ir nogalinājis 43 bērnus. Taču izmeklēšanai traucē oficiālā attieksme, ka šādas slepkavības Padomju Savienībā nav iespējamas.
Filma, kurā tiek atainota slepkavību izmeklēšana represīvajos Staļina laikos, tika aizliegta Krievijā un Baltkrievijā, jo, kā uzskata šo valstu oficiālie pārstāvji, tā „izkropļojot vēsturi”. Savukārt Latvijas kinoteātros filma pirmizrādi piedzīvoja pagājušā nedēļā.
Trillera „Bērns Nr.44” režisors ir Daniels Espinosa, savukārt galvenās lomas spēlē tādi talantīgi aktieri kā kā Toms Hārdijs, Gerijs Odmens un Vinsents Kasels.
Mazāk >