"Oskaru" ceremonijā triumfē SAPIERIS!
Svētdienas vakarā svinīgā ceremonijā Losandželosas kinoteātrī "Kodak" tika pasniegtas prestižās ASV Kinoakadēmijas balvas. Kā gada labākā filma triumfēja "Sapieris" ("The Hurt Locker"), bet tās režisore Ketrīna Bigelova tika atzīta par gada labāko kinorežisoru, kļūstot par pirmo sievieti, kurai izdevies uzvarēt šajā kategorijā. Kopumā Irākas kara drāma saņēma sešas ASV Kinoakadēmijas balvas, atstājot tās galveno konkurentu - Bigelovas...
Vairāk >Svētdienas vakarā svinīgā ceremonijā Losandželosas kinoteātrī "Kodak" tika pasniegtas prestižās ASV Kinoakadēmijas balvas. Kā gada labākā filma triumfēja "Sapieris" ("The Hurt Locker"), bet tās režisore Ketrīna Bigelova tika atzīta par gada labāko kinorežisoru, kļūstot par pirmo sievieti, kurai izdevies uzvarēt šajā kategorijā.
Kopumā Irākas kara drāma saņēma sešas ASV Kinoakadēmijas balvas, atstājot tās galveno konkurentu - Bigelovas bijušā vīra Džeimsa Kamerona 3D grāvēju "Avatar" ("Avatars") - tikai ar trīs balvām tehniskajās kategorijās. Abas filmas bija nominētas deviņās kategorijās.
"Sapieris" saņēma balvu arī par labāko oriģinālscenāriju, skaņas montāžu, skaņas miksēšanu un filmas montāžu.
Līdz šim ASV Kinoakadēmijas balvu pastāvēšanas vēsturē labākā režisora titulu nav ieguvusi neviena sieviete, taču šā gada janvārī Bigelova jau tika apbalvota ar ASV Kinorežisoru ģildes balvu, kas arī savas pastāvēšanas laikā nekad iepriekš nebija piešķirta sievietei.
"Tas patiešām ir tāds brīdis, kas notiek vienreiz dzīvē, citādāk to aprakstīt nav iespējams," sacīja Bigelova, saņemot balvu par labāko režiju. "Es vēlētos to veltīt sievietēm un vīriešiem militārajā dienestā, kas katru dienu riskē ar savu dzīvību Irākā, Afganistānā un citur pasaulē," piebilda režisore. "Lai viņi pārnāk mājās sveiki un veseli."
Kategorijā "Labākā aktrise" par sniegumu drāmā "The Blind Side" balvu saņēma Sandra Buloka. Interesanti, ka iepriekšējā vakarā Losandželosā Buloka saņēma sliktākās aktrises balvu "Zelta aveni", līdz ar to kļūstot par pirmo personu, kas iegūst "Zelta avenes" un "Oskara" balvu vienā nedēļā.
Nominācijā "Labākais aktieris" uzvarēja Džefs Bridžess par veikumu filmā "Crazy Heart".
Savukārt kategorijā "Labākā otrā plāna aktrise" uzvarēja Monika (Mo'Nique) par tēlojumu filmā "Precious: Based on the Novel "Push" by Sapphire", bet par labāko otrā plāna aktieri atzīts Kristofs Valcs, godinot viņa veikumu filmā "Inglourious Basterds" ("Bēdīgi slavenie mērgļi").
Filma "Up" ("Augšup") par bezbailīgo pensionāru, kas dodas ceļojumā savā mājā ar neskaitāmu balonu palīdzību, saņēma balvu kā labākā animācijas filma, kā arī par labāko mūziku.
Pirmo reizi vairāk nekā 60 gadu laikā par "Oskara" balvu kategorijā "Labākā filma" sacentās desmit filmas ierasto piecu vietā. Pēdējo reizi desmit filmas šajā kategorijā bija nominētas 1943.gadā, kad labākās filmas titulu ieguva Maikla Kērtisa drāma "Casablanca" ("Kasablanka").
82. ASV Kinoakadēmijas apbalvošanas ceremonijas laureāti:
Gada labākā filma: "The Hurt Locker" ("Sapieris");
Labākais režisors: Ketrīna Bigleova - "The Hurt Locker" ("Sapieris");
Labākais aktieris galvenajā lomā: Džefs Bridžess - "Crazy Heart";
Labākā aktrise galvenajā lomā: Sandra Buloka - "The Blind Side";
Labākais aktieris otrā plāna lomā: Kristofs Valcs - "Inglourious Basterds" ("Bēdīgi slavenie mērgļi");
Labākā ārzemju filma: "El Secreto de Sus Ojos", Argentīna;
Labākais oriģinālscenārijs: Marks Bols - "The Hurt Locker" ("Sapieris");
Labākais adaptētais scenārijs: Džefrijs Flečers - "Precious: Based on the novel Push by Sapphire";
Labākā animācijas pilnmetrāžas filma: "Up" ("Augšup");
Labākais mākslinieka darbs: "Avatar" ("Avatars");
Labākais operatora darbs: "Avatar" ("Avatars");
Labākā skaņas miksēšana: "The Hurt Locker" ("Sapieris");
Labākā skaņas montāža: "The Hurt Locker" ("Sapieris");
Labākā filmas montāža: "The Hurt Locker" ("Sapieris");
Labākā mūzika filmai: - Maikls Džakino - "Up" ("Augšup");
Labākā dziesma: Raiens Ringems un "T-Bone" Bērnets - dziesma "The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)" no filmas "Crazy Heart";
Labākie tērpi: "The Young Victoria";
Labākā dokumentālā pilnmetrāžas filma: "The Cove";
Labākā dokumentālā īsfilma: "Music by Prudence";
Labākais grims: "Star Trek" ("Zvaigžņu ceļš");
Labākā animācijas īsfilma: "Logorama";
Labākie vizuālie efekti: "Avatar" ("Avatars").
Mazāk >