Toma Krūza jaunākā filma “Rītdienas robeža”
6.jūnijā Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt asa sižeta filmu "Rītdienas robeža" ("Edge of Tomorrow"). Titullomu 3D fantastikas lentē izpilda Holivudas zvaigzne Toms Krūzs (51), kurš ir filmējies vairāk nekā četrdesmit projektos, starp kuriem ir tādi kases grāvēji kā "Pasauļu karš", "Īpašais ziņojums", "Vaniļas debesis", "Neiespējamā misija" franšīze un citi darbi. Toma Krūza ekrāna partnere aktuālajā filmā ir britu aktrise Emīlija...
Vairāk >6.jūnijā Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt asa sižeta filmu "Rītdienas robeža" ("Edge of Tomorrow"). Titullomu 3D fantastikas lentē izpilda Holivudas zvaigzne Toms Krūzs (51), kurš ir filmējies vairāk nekā četrdesmit projektos, starp kuriem ir tādi kases grāvēji kā "Pasauļu karš", "Īpašais ziņojums", "Vaniļas debesis", "Neiespējamā misija" franšīze un citi darbi. Toma Krūza ekrāna partnere aktuālajā filmā ir britu aktrise Emīlija Blanta ("Laika cilpa", "Sātans Pradas brunčos"), bet tās režisors ir "Borna identitātes" un "Smita kungs un kundze" autors Dags Laimens.
3D filmas "Rītdienas robeža" darbība norisinās tuvā nākotnē, kurā citplanētieši ir uzsākuši iznīcinošu uzbrukumu Zemei. Cietuši sakāvi visās līdzšinējās kaujās, pasaules valstu armijas apvienojas izšķirošajam uzbrukumam. Virsnieks Viljams Keidžs (Toms Krūzs) ir armijas zinātnieks, kurš nav piedalījies nevienā kaujā līdz brīdim, kad tiek pazemināts rangā un nosūtīts doties uzbrukumā. Viņš tiek nogalināts dažu minūšu laikā pēc uzbrukuma sākuma, bet pēkšņi atmostas dienu pirms savas nāves. Keidžs nokļūst neizskaidrojamā laika atkārtošanās ciklā, piespiežot viņu atkal no jauna doties zaudētajā kaujā un mirt.
"Rītdienas robeža" tika uzņemta Līvsdenas studijā Lielbritānijā, kurā veidotas "Harija Potera" filmas, kā arī pašā Londonas centrā - Trafalgara laukumā, kas ir viens no aizņemtākajiem un populārākajiem metropoles objektiem. Interesanti fakti par ārkārtīgi sarežģīto filmēšanas procesu Londonas centrā, kuras dēļ nācās pilnībā apturēt transporta, gājēju un jebkāda cita veida ikdienas aktivitātes un kuras īstenošana tika saskaņota krietnu laiku pirms filmēšanas sākuma:
- Filmas veidotāji vispirms uzrunāja Londonas pilsētas domi, kas pieprasījumu saskaņoja ar Londonas apgabala pārvaldi. Pēc tam abas institūcijas projektu iesniedza vietējās pašvaldības Vestminsteras padomei (Trafalgara laukums atrodas Vestminsterā). Tad projektam pieslēdzās Londonas transporta pārvalde, Čeringkrosas policijas pārvalde, Londonas metro, Aviācijas pārvalde un Karalisko gaisa spēku pārstāvji, kā arī tika lūgta filmēšanas atļauja no Nacionālās galerijas vadības (Nacionālās galerijas ēka atrodas Trafalgara laukumā).
- Kad visas atļaujas no organizācijām tika izsniegtas, producentiem nācās nolīgt kurjerus, kas piegādā apmēram 8000 vēstules Trafalgara laukumā un tā apkārtnē esošajām uzņēmumiem, veikaliem restorāniem, iemītniekiem u.c., kurās bija izklāstīti filmēšanas plāni un filmēšanas dienas detaļas.
- Nekad iepriekš Londonas Trafalgara laukumā nebija nosēdies neviens helikopters, pat ne kara laikā. Filmēšanas vajadzībām tika izmantots Karalisko gaisa spēku helikopters, kas iepriekšējā dienā piedalījās konkrētās ainas ģenerālmēģinājumā Līvsdenas kinostudijā.
- Trafalgara laukuma ainās tika izmantoti arī desmit bruņu tehnikas vienības un statisti, kuru uzdevums bija atveidot Londonu kara epicentrā.
- Filmēšanas dēļ Nacionālās galerijas muzejs demontēja visas izkārtnes un stendus, bet laukumā esošā strūklaka tika izslēgta.
- Helikoptera lidojumu un drošības apsvērumu dēļ nācās norobežot astoņus tuvumā esošos kvartālus, bet 47 Londonas autobusu maršruti filmēšanas dēļ tika novirzīti uz citām ielām.
- Filmas veidotāji pārskaitīja ziedojumu laukuma tuvumā esošajai baznīcai, savukārt baznīcas pārstāvji piekrita lūgumam filmēšanas laikā nezvanīt zvanus.
- Kopā laukumā un uz tuvumā esošo ēku jumtiem tika novietotas 11 kinokameras, kas vienlaicīgi fiksēja filmēšanas laukumā notiekošo.
Filmas "Rītdienas robeža" treileris ar subtitriem latviski: http://youtu.be/XIGKZECRDhU
Mazāk >